wtorek, 14 października 2014

Włoskie lody malinowe z mascarpone


Ostatnie w tym roku lody... Delikatne, puszyste i kremowe. Z wyraźnym, serkowym posmakiem mascarpone oraz kawałkami lekko kwaskowatych malin, które równoważą słodycz całości. Przepis lekko przeze mnie zmodyfikowany pochodzi z forum kuchnia+.


Składniki
  • 250 g serka mascarpone
  • 1 puszka skondensowanego mleka słodzonego
  • 1 puszka skondensowanego mleka niesłodzonego
  • 75 ml syropu lub domowego soku malinowego
  • 250 ml śmietany kremówki 30%
  • 400 g świeżych malin
  • 1 łyżka soku z cytryny
Serek mascarpone rozetrzeć za pomocą mikserem, stopniowo cały czas ucierając dodawać mleko z puszek, syrop malinowy, a na końcu lekko ubitą śmietanę kremówkę.

Około 3/4 malin zblendować (resztę podzielić na mniejsze kawałki i odłożyć na później) z sokiem z cytryny i przetrzeć przez metalowe sitko w celu pozbycia się pestek. Następnie otrzymany w ten sposób mus wlać do mieszanki, całość jeszcze raz zblendować, przelać do pojemnika (o pojemności około 3-4l) w którym będziemy mrozić lody lub do maszynki do lodów (w tym przypadku dalej postępować według instrukcji urządzenia) i wstawić do zamrażarki (ja na czas mrożenia zmniejszyłam temperaturę w zamrażarce do -25ºC, a kiedy lody były już gotowe z powrotem podniosłam ją do standardowej temperatury jaka panuje w mojej zamrażarce, czyli do -19ºC). 

Przez pierwsze 4h miksować i rozbijać tworzące się kryształki lodu co godzinę, przez następne 3h lody miksować w odstępach 30 minutowych i na samym końcu za pomocą łyżki wmieszać resztę malin podzielonych na mniejsze kawałki. Wstawić do zamrażarki na kolejne 7h (u mnie cała noc), aby lody ostatecznie się już zmroziły. Przed podaniem wyciągnąć je 5-10 minut wcześniej by lekko odmarzły i dały się łatwiej formować w gałki.

Smacznego,
PODPIS


Follow on Bloglovin

3 komentarze: